«На славу Божу і майбутніх поколінь» – ці слова викарбувані на гранітному камені церкви святого Йосифа Обручника згодом стали кредом для усіх організацій, що діють у лоні парафії, а зокрема для школи українознавства ім. митрополита Андрея Шептицького.
Згідно історичних джерел та тогочасних дописів про створення парафії можна припустити, що незабаром виникла потреба у заснуванні школи, де діти парафіяльних родин могли опановувати рідну мову, вчитися граматики та інших українознавчих наук. Точноі дати заснування школи не знайдено.
Відомо, що у 1988 році споруда старої церкви була трансформована. Звідти ж дізнаємося, що її переформували в офісні приміщення, філіал кредитної спілки «Самопоміч» та вже сформовані раніше шкільні класи. Звісно, з того часу кількість учнів школи помітно зростала.
Зі зростом нової генерації емігрантів і сучасної хвилі діаспори, які дбають про освіту та розвиток своїх дітей, їх навчання та національне виховання у релігійному дусі школа стає однією із основних організацій, що діють при парафії.
Керівники та вчительський склад школи змінювалися, також мінявся стиль навчання, зʼявлялися нові ідеї, регламент та формування класів, нові освітянські підходи , продиктовані сучасними вимогами.
Поступово популярність школи зростала – і збільшувалося число учнів та класів.
На даний час школу українознавства ім. митрополита Андрея Шептицького очолює директор п. Ніна Данилюк із вчительським складом 19 осіб та понад 400 учнів.
Шкільна програма розрахована на 11 років навчання (від дошкілля до 10 класу).
Суботні заняття проводяться з 9 ранку до 1:15 пополудні. В школі викладаються такі предмети:
релігія,
українська мова (письмо, граматика, розвиток мовлення),
українська література (читання ),
історія, географія, культура України.
Учні молодших класів мають також уроки співу.
Щорічно проводяться шкільні свята, які набули надзвичайно цікавого культурно-освітнього розвитку, національно-виховного характеру та естетичного забарвлення. Також для школярів проводяться різноманітні заходи, інтегровані уроки-зустрічі та шкільні екскурсії.
Основною метою школи українознавства є вивчення української мови, надання учням знань про історію та культуру, традиції українського народу, духовне збагачення.
Ми прагнемо дати дітям можливість зберегти та підвищити рівень володіння українською мовою, збільшити коло україномовних друзів, ближче ознайомитися із катехизацією церкви «на славу Божу і майбутніх поколінь».